  • MPN: TCCT35150-100W
  • Weight: 0.07kg
  • Dimensions: 230.00mm x 115.00mm x 25.00mm
  • SKU: TCCT35150-100W
  • UPC: 6009515898687
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 3.5MM x 150MM WHITE 100PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 3.5mm x 150mm
Material Nylon PA66
Colour White
Tensile Strength 180N/40LB/18Kg
Barcode 6009515898687
Flammability UL94V-2
Packing 100 pcs per pack
TorkCraft - Rotary Burr Set QTY: 5 Piece Size: 6 mm Application: The Tork Craft Rotary Burr Set, standard doubl..
R 1,017.00
Ex VAT:R 884.35
TorkCraft - Rotary Burr Set QTY: 5 Piece Size: 12 mm Application: The Tork Craft Rotary Burr Set, standard doub..
R 1,327.00
Ex VAT:R 1,153.91
MAD drill bit Daimeter: &o/;17.0mm Shank: 3 flattened sides Application: A MAD bit is referred to as a Multi Angle Drill bit. The drill bit i..
MAD drill bit Daimeter: &o/;16.0mm Shank: 3 flattened sides Application: A MAD bit is referred to as a Multi Angle Drill bit. The drill bit i..
TorkCraft - Rotary Burr Set QTY: 5 Piece Size: 8 mm Application: The Tork Craft Rotary Burr Set, standard doubl..
MAD drill bit Daimeter: &o/;15.0mm Shank: 3 flattened sides Application: A MAD bit is referred to as a Multi Angle Drill bit. The drill bit i..