  • MPN: HHCP28200
  • Weight: 0.33kg
  • Dimensions: 23.50cm x 7.00cm x 3.00cm
  • SKU: HHCP28200
  • UPC: 6925582117578
For 30 or more items, click to quote
Combination Plier
Features and Benefits
Size: 8"/200 mm
Energy saving is 30% more than normal pliers.
Material: Cr-V
Surface treatment: Black finish and polish
TPR three colour handle for strong grip and comfort.
Includes:
Crimping function
Nail holder function
Spanner function
Deburring function
Packed by half double blister.
Write a review
Bad Good
High Leverage CrV Industrial Combination Pliers Length: 200mm Jaw Length: 43mm Maximum Jaw Opening Capacity: 50mm High leverag..
R 248.00
Ex VAT:R 215.65
Combination Pliers Length: 200mm Jaw Length: 42mm Maximum Jaw Opening Capacity: 40mm Combination pliers are versatile hand too..
R 166.00
Ex VAT:R 144.35
Plier Combination 200mm Insul/ Hndl Diy Rigger
Out Of Stock