  • MPN: AC995-007-01
  • Weight: 1.00kg
  • Dimensions: 270.00mm x 64.00mm x 10.00mm
  • SKU: AC995-007-01
  • UPC: 6009515902797
For 10 or more items, click to quote
SCRIBER 167MM HARDEND TIP NICKLEL PLATED
Write a review
Bad Good
Tags: Brand ACCUD
5PC SQUARE SET - 3PC SQUARE 1PC SCRIBER 1PC STRAIGHT EDGE 100MM....
R 3,317.00
Ex VAT:R 2,884.35
2PC MEASURING TOOL SET 25MM DIAL INDICATOR WITH MAGNETIC STAND....
R 1,165.00
Ex VAT:R 1,013.04
Hook Shaped Scriber with hardened tips SERIES 995 A scriber is a hand tool used in metalworking, woodworking, and ot..
SCRIBER PEN 146MM CARBIDE TIP NICKEL PLATED WITH POCKET CLIP....
Centering Indicator Kit - 7 Piece SERIES 297 A centering indicator, also known as a coaxial indicator, is a precision measurin..
Dial Indicator - 5mm Range SERIES 228 A dial indicator, also known as a dial gauge, is a precision measurement tool used to m..
Check Master for Calipers, Height Gauges and others measuring tools 300mm SERIES 561 A check master (or gauge block check mast..
Dial Test Indicator holder - 8mm x 115mm SERIES 267 The Dial Test Indicator Holder is an essential accessory for precision mea..
Digital Outside Micrometer 25 - 50mm SERIES 313 [02] A digital outside micrometer is a precision measuring tool used to accura..