  • MPN: AC962-909-02
  • Weight: 1.00kg
  • Dimensions: 205.00mm x 25.00mm x 25.00mm
  • SKU: AC962-909-02
  • UPC: 6009515902759
For 10 or more items, click to quote
TAPER GAUGE 0.8-15MM 0.1MM GRAD WITH STEEL RULER 150MM 1MM GRAD
Write a review
Bad Good
Tags: Brand ACCUD
Taper Gauge 0.5 - 10mm ( 0.05mm Accuracy ) SERIES 961 A taper gauge serves as a measuring device, specially designed for asses..
R 882.00
Ex VAT:R 766.96
Taper Gauge 0.8 - 15mm ( 0.1mm Accuracy ) SERIES 962 A taper gauge serves as a measuring device, specially designed for assess..
R 114.00
Ex VAT:R 99.13
Centering Indicator Kit - 7 Piece SERIES 297 A centering indicator, also known as a coaxial indicator, is a precision measurin..
Dial Test Indicator holder - 8mm x 115mm SERIES 267 The Dial Test Indicator Holder is an essential accessory for precision mea..
Check Master for Calipers, Height Gauges and others measuring tools 300mm SERIES 561 A check master (or gauge block check mast..
Digital Outside Micrometer 25 - 50mm SERIES 313 [02] A digital outside micrometer is a precision measuring tool used to accura..
Dial Indicator - 5mm Range SERIES 228 A dial indicator, also known as a dial gauge, is a precision measurement tool used to m..