FRAGRAM / Edge 600W Impact Drill / MCOP1300
R 373.00
Ex VAT: R 324.35
  • Stock: 3
  • MPN: MCOP1300
  • Weight: 4.00kg
  • Dimensions: 400.00mm x 300.00mm x 100.00mm
  • UPC: 6003398120194
Write a review
Bad Good
• 10mm Keyless Chuck - Quick and hassle-free bit changes, saving time and effort during projects.
• Variable Speed Control - Greater precision for different materials and projects.
• Side Handle & Depth Gauge- Improved control and accuracy
• VDE Plug & 2M Cable- Extended reach for easier mobility during use.
• 2 year Warranty - Peace of mind with quality assurance.
• Best Suited for Home Use
Included In The Box
• 1x Impact Drill
• 1x Side Handle
• 1x Depth Gauge
• 1x Manual
• Voltage: 220-240V~50Hz
• Rated Power: 600W
• No-load Speed: 0-3,000/min
• Drilling Capacity: Steel: 8mm, Concrete: 10mm, Wood: 20mm