  • MPN: BKP40019
  • Weight: 0.20kg
  • Dimensions: 470.00mm x 60.00mm x 15.00mm
  • SKU: BKP40019
  • UPC: 6009515823955
For 30 or more items, click to quote
4 flute wood boring bit
Diameter: Ø19.0mm
Overall length: 400mm
Shank: 6.35mm hex for quick change
  • The shank can be clamped into a 6.35mm quick change chuck or a standard 3 jaw chuck. It also prevents slipping in a chuck.
Dust Mask
4 flute wood boring bit Diameter: &O/;13.0mm Overall length: 165mm Shank: 6.35mm hex for quick change Application: Use the 4 flute boring bit..
R 97.00
Ex VAT:R 84.35
4 flute wood boring bit Diameter: &O/;16.0mm Overall length: 165mm Shank: 6.35mm hex for quick change Application: Use the 4 flute boring bit..
R 118.00
Ex VAT:R 102.61
4 flute wood boring bit Diameter: &O/;10.0mm Overall length: 165mm Shank: 6.35mm hex for quick change Application: Use the 4 flute boring bit..
4 flute wood boring bit Diameter: &O/;12.0mm Overall length: 165mm Shank: 6.35mm hex for quick change Application: Use the 4 flute boring bit..
4 flute wood boring bit Diameter: &O/;18.0mm Overall length: 165mm Shank: 6.35mm hex for quick change Application: Use the 4 flute boring bit..
4 flute wood boring bit Diameter: &O/;14.0mm Overall length: 165mm Shank: 6.35mm hex for quick change Application: Use the 4 flute boring bit..
PLASTIC CASE 1387.5 X 393.7 X 152.4MM OD WITH FOAM BLACK....