  • MPN: DT20230-5B
  • Weight: 2.59kg
  • Dimensions: 230.00mm x 230.00mm x 13.00mm
  • SKU: DT20230-5B
  • UPC: 6009515900212
For 50 or more items, click to quote
DIAMOND BLADE SEGMENTED STD. 230 X 22.23MM BULK 5PC
Write a review
Bad Good
Tags: Brand D-TECH
Diamond blade TYPE: Brazed and segmented DIAMETER: &o/;350mm BORE: &O/;25.4mm MAX RPM: 3280 USE: Asphalt What is a diamond blade? A diam..
R 1,336.00
Ex VAT:R 1,161.74
Diamond blade TYPE: Hot press and segmented. DIAMETER: &o/;115mm BORE: &O/;22.23mm MAX RPM: 13,000 USE: Marble, granite, concrete, masonry..
R 144.00
Ex VAT:R 125.22
Diamond blade TYPE: Hot press and segmented. DIAMETER: &o/;300mm BORE: &O/;25.4mm MAX RPM: 6,400 USE: Brick, concrete, cement block, grani..
Diamond blade TYPE: Laser weld and industrial segmented. DIAMETER: &o/;115mm BORE: &O/;22.23mm MAX RPM: 13,000 USE: Marble, granite, concr..
Diamond blade TYPE: Laser weld and industrial segmented. DIAMETER: &o/;230mm BORE: &O/;22.23mm MAX RPM: 6,600 USE: Marble, granite, concre..
Diamond blade TYPE: Hot press and segmented. DIAMETER: &o/;230mm BORE: &O/;22.23mm MAX RPM: 6,600 USE: Brick, concrete, cement block, gran..
Segmented Diamond Blade Diameter: &O/;115mm Arbor: &O/;22.23mm Body Thickness: 1.0mm The segmented diamond blade is also..
Continuous rim diamond blade     Diameter: &o/;230mm Bore: &o/;22.23mm Max rpm: 6,600 rpm Use: Marble, granite, porcelain & ceramic t..
Continuous rim diamond blade     Diameter: &o/;115mm Bore: &o/;22.23mm Max rpm: 13,300 rpm Use: Marble, granite, porcelain & ceramic ..
D-TECH Diamond Blade Continuous Rim 115x22.23mm Ceramic/marble
Out Of Stock