  • MPN: TCIM20016
  • Weight: 0.10kg
  • Dimensions: 3.50mm x 2.50mm x 2.50mm
  • SKU: TCIM20016
  • UPC: 6009515838065
For 30 or more items, click to quote
TorkCraft - Drive 6PT Impact Socket
Size: 16 mm
Description Specifications
Size 16 mm
Shank 1/2 inch
TorkCraft - Drive 6PT Impact Socket Size: 17 mm Shank: 1/2 inch Application: The TorkCraft 6PT Impact sockets are designed to cop..
R 67.00
Ex VAT:R 58.26
TorkCraft - Drive 6PT Impact Socket Size: 14 mm Shank: 1/2 inch Application: The TorkCraft 6PT Impact sockets are designed to cop..
R 59.00
Ex VAT:R 51.30
TorkCraft - Drive 6PT Impact Socket Size: 19 mm Shank: 1/2 inch Application: The TorkCraft 6PT Impact sockets are designed to cop..
TorkCraft - Drive 6PT Impact Socket Size: 15 mm Shank: 1/2 inch Application: The TorkCraft 6PT Impact sockets are designed to cop..
TorkCraft - Drive 6PT Impact Socket Size: 18 mm Shank: 1/2 inch Application: The TorkCraft 6PT Impact sockets are designed to cop..
Adaptor for a polisher Thread: M14 Male -  &O/;8mm spindle Application: The adaptor is used to connect a drill with a 3 jaw chuck to a M14 poli..
Compounding sponge Pattern: Standard Density: Soft Colour: Yellow Diameter: &O/;200mm Thread/Hook & Loop: Hook & Loop  Application: The c..