  • MPN: PLC171305
  • Weight: 0.42kg
  • Dimensions: 172.00mm x 204.00mm x 58.00mm
  • SKU: PLC171305
  • UPC: 6009515837792
For 20 or more items, click to quote
Water & Dust Proof Hard Case
  • Waterproof, crush-proof and dust-proof
  • Easy open double throw latches
  • Molded-in padlock holes
    Dimensions:
  • 190mm Long,
  • 170mm Wide and
  • 60mm Tall
Write a review
Bad Good
Specifications
Description Spec
External dimensions: Length - 190 mm
Width - 170 mm
Height - 60 mm
Internal dimensions: Length - 165 mm
Width - 130 mm
Height - 50 mm
Material: PP (Polypropylene) + GF (Glass fiber)
Range temperature: -40 °C ~ 90 °C
TORK CRAFT Aluminium Case 45.5 X 33 X 15.2 With 5 X Dividers And Foam Inserts
-30 %
Aluminium case Aluminium case to store fragile valuables. SIZE: 455mm x 330mm x 152mm MATERIAL: Aluminium FOAM: Yes Application: Storage..
R 990.44 R 1,409.00
Ex VAT:R 861.25
R 3,030.00
Ex VAT:R 2,634.78
PLASTIC CASE 1387.5 X 393.7 X 152.4MM OD WITH FOAM BLACK....
TorkCraft - Auger Bit Diameter: 4 mm Length: 300 mm Application: An auger drill bit is used to bore holes in timber. It is great fo..
TorkCraft - Auger Bit Diameter: 3 mm Length: 300 mm Application: An auger drill bit is used to bore holes in timber. It is great fo..
TorkCraft - Auger Bit Diameter: 4 mm Length: 170 mm Application: An auger drill bit is used to bore holes in timber. It is great fo..
TorkCraft - Dry Use Diamond Polishing Pad Grit: #100 Application: The Tork Craft Dry use diamond polish pads 100mm i..
TorkCraft - Auger Bit Diameter: 3 mm Length: 170 mm Application: An auger drill bit is used to bore holes in timber. It is great fo..