  • MPN: HIDCK1851
  • Weight: 0.11kg
  • Dimensions: 29.00cm x 9.50cm x 2.00cm
  • SKU: HIDCK1851
  • UPC: 6941640157898
For 30 or more items, click to quote
Insulated Dismantling Knife 1000V VDE/GS certification Size: 50 x 185 mm
Features and Benefits
Manufactured according to EN60900 standard for electrical safety. Stainless steel Blade for durability and corrosion resistance. Packed by blister card. VDE/GS certification ensures safety for working with electrical components up to 1000V. Specialized blade design for efficient cable dismantling and insulation removal.
Write a review
Bad Good
Auto Air Compressor Features and Benefits Voltage: 12 V Current: 10 A Max pressure: 140 PSI/10 Bar Max air flow: 35 L/min Integrated work light...