  • MPN: CCGLI2001
  • Weight: 1.55kg
  • Dimensions: 47.90cm x 24.00cm x 7.00cm
  • SKU: CCGLI2001
  • UPC: 6941640169655
20V Lithium-Ion Caulking Gun
Features and Benefits
Voltage: 20 V
Thrust: 3,700 N
Cartridge size: 25.4 cm (10")
Gluing speed: 0.5 - 4.4 mm/s
Trigger: variable speed
No load current: 0.35A
Battery and charger sold separately
Write a review
Bad Good
CAULKING GUN HEAVY DUTY PROFESSIONAL SOUDAL....
R 330.00
Ex VAT:R 286.96
Air Blow Pump (400mm) Cleaning Drilled Holes Less Than 20mm Holes For Chem. Anchoring Application The Air Blow Pump is an essential tool designe..
R 117.00
Ex VAT:R 101.74
Chemical Anchor Caulk Gun - 2 Component 4000Nm 420ml Application With a 4000Nm force and a 420ml capacity, this caulk gun is perfect for dispens..