  • MPN: ALP6260115
  • Weight: 0.08kg
  • Dimensions: 140.00mm x 11.00mm x 11.00mm
  • SKU: ALP6260115
  • UPC: 9002741208388
DIN 338 RN
Sprint Master - ø 11,5 mm tough precision jobber drill bit
Strengths
  • 30% faster
Grind
ALP6260115 11,5 mm 142 mm 94 mm 118°
Alpen Sprint Master drill bits
HSS EXTRA LONG SERIES DRILLS FOR METAL HSS Extra Long Series - HSS SUPER - 3,5 mm &O/; Range of application: High efficiency drills for ext..
R 314.00
Ex VAT:R 273.04
HSS EXTRA LONG SERIES DRILLS FOR METAL HSS Extra Long Series - HSS SUPER - 3 mm &O/; Range of application: High efficiency drills for extre..
KERAMO BETON EXTREME 6MM 2 PIECE Details: 2-pcs. Plastic cassette Art.-Nr. 00 003000621 00 ..