  • MPN: AC531-014-01
  • Weight: 0.10kg
  • Dimensions: 66.00mm x 70.00mm x 70.00mm
  • SKU: AC531-014-01
  • UPC: 6009515870249
For 10 or more items, click to quote
Setting Ring 14mm | ±1.0µm Accuracy
Technical Specifications
Setting Ring 4mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
R 729.00
Ex VAT:R 633.91
Setting Ring 7mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
R 784.00
Ex VAT:R 681.74
Setting Ring 5mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
Setting Ring 3mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
Setting Ring 6mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
Setting Ring 8mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
Ultrasonic Thickness Gauge range 0.8 - 300mm ST200 An ultrasonic thickness gauge is a device used to measure the thickness of ..
Digital Indicator with Analogue Reading 0 - 12.7mm | &+mn;5µm Accuracy SERIES 211 The Digital Indicator with Analog Reading is..
Digital Indicator with Analogue Reading 0 - 25.4mm | &+mn;5µm Accuracy SERIES 211 The Digital Indicator with Analog Reading is..
Ultrasonic Thickness Gauge Model ST100A range 1.2 - 225mm ST100A An ultrasonic thickness gauge is a device used to measure the..