  • MPN: RH150038
  • Weight: 7.50kg
  • Dimensions: 43.50cm x 14.50cm x 35.00cm
  • SKU: RH150038
  • UPC: 6941640153340
Rotary Hammer
Features and Benefits
Voltage: 220 - 240V ~ 50/60Hz
Input power: 1,500W
No-load speed: 950rpm
Impact rate: 4,500bpm
Impact energy: 5.5J
Max.drilling capacity:
Concrete: 32 mm
Steel: 13 mm
Wood: 40 mm