  • MPN: PDB22001
  • Weight: 35.50kg
  • Dimensions: 95.20cm x 45.00cm x 17.50cm
  • SKU: PDB22001
  • UPC: 6925582108309
Demolition Breaker
Features and Benefits
Voltage: 220-240 V ~ 50/60 Hz
Input power: 2,200 W
Impact rate: 950 bpm
Impact energy: 75 J
Anti-vibration system.
Auto-stop carbon Brushes.
HEX chuck system.
30 kg's demolition breaker
4 m rubber cable
Includes:
2 piece Chisels
1 set extra carbon Brushes
Packed by carton box.
Write a review
Bad Good
FESTOOL Sliding Compound Mitre Saw Ks120 Reb-se
Out Of Stock
R 59,513.00
Ex VAT:R 51,750.43
Festool Renovation miller RG 80 E-Plus RENOFIX Order number: FES768016 Model: RG 80 E-Plus ....
R 13,799.00
Ex VAT:R 11,999.13
TorkCraft - Tube Belt Sander/Polisher Power Input: 800W Voltage: 220V - 50HZ No Load Speed: 900-2800 R/min Max. Belt Length: 620mm Max. ..
TorkCraft - Stainless Burnishing Machine Handle: Long Discs: 100 x 120mm Power Input: 800W No Load Speed: 900-2800 R/min Rated Voltage: ..