  • MPN: AC993-006-01
  • Weight: 0.57kg
  • Dimensions: 320.00mm x 210.00mm x 27.00mm
  • SKU: AC993-006-01
  • UPC: 6009515893804
For 10 or more items, click to quote
Center Marking Gauge 150 x 130mm
SERIES 993
  • Find the center of round plates and shafts
  • Made of stainless steel
  • Stain chrome plated
Write a review
Bad Good
Features:
  1. Base: Provides stability and often has a flat surface to rest on the workpiece.
  2. No adjustments: Simply scribe your lines
  3. Marking Tool: Typically a sharp point or blade that makes a precise mark on the workpiece.
It's a handy tool for ensuring accuracy in projects where precise centering is required.
Technical Specifications
R 368.00
Ex VAT:R 320.00
Stainless Steel Marking Gauge 200mm SERIES 992 The Accud Stainless Steel Marking Gauge is an accurate tool for precise scribin..
R 694.00
Ex VAT:R 603.48
Center Marking Gauge 100 x 70mm SERIES 993 A Center Marking Gauge is specifically designed for finding and marking the ..
Center Marking Gauge 200 x 150mm SERIES 993 A Center Marking Gauge is specifically designed for finding and marking the ..
Stainless Steel Marking Gauge 300mm SERIES 992 The Accud Stainless Steel Marking Gauge is an accurate tool for precise scribin..
Stainless Steel Marking Gauge 250mm SERIES 992 The Accud Stainless Steel Marking Gauge is an accurate tool for precise scribin..
ACCUD Usb Interface Box
Out Of Stock
Technical Specifications....
Dial Caliper 200 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-008-11 Range: 0 mm - 200 mm Graduation: 0,01 mm Accuracy: ..
Dial Caliper 200 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-008-21 Range: 0 mm - 200 mm Graduation: 0,02 mm Accuracy:..
Dial Caliper 150 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-006-21 Range: 0 mm - 150 mm Shockproof dial caliper made of stai..
Dial Caliper 150 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-006-11 Range: 0 mm - 150 mm Shockproof dial caliper made of st..