  • MPN: AC531-023-01
  • Weight: 0.18kg
  • Dimensions: 90.00mm x 86.00mm x 86.00mm
  • SKU: AC531-023-01
  • UPC: 6009515870331
For 10 or more items, click to quote
Setting Ring 23mm | ±1.0µm Accuracy
Technical Specifications
Setting Ring 7mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
R 784.00
Ex VAT:R 681.74
Setting Ring 3mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
R 729.00
Ex VAT:R 633.91
Setting Ring 5mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
Setting Ring 4mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
Setting Ring 8mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
Setting Ring 6mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
Dial Caliper 200 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-008-11 Range: 0 mm - 200 mm Graduation: 0,01 mm Accuracy: ..
ACCUD Usb Interface Box
Out Of Stock
Technical Specifications....
Dial Caliper 200 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-008-21 Range: 0 mm - 200 mm Graduation: 0,02 mm Accuracy:..
Dial Caliper 150 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-006-11 Range: 0 mm - 150 mm Shockproof dial caliper made of st..
Dial Caliper 150 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-006-21 Range: 0 mm - 150 mm Shockproof dial caliper made of stai..