  • MPN: CAGLI221153
  • Weight: 1.98kg
  • Dimensions: 32.50cm x 12.40cm x 10.70cm
  • SKU: CAGLI221153
  • UPC: 6942141806582
20V Lithium-Ion angle grinder
Features and Benefits
Brushless Motor
Voltage: 20V
Max input power: 1 200W
No-load speed: 3 000/6 000/9 000 rpm
Disc diameter: 115 mm
Spindle thread: M14
Disc not included
Battery and charger sold separately
Write a review
Bad Good
20V Lithium-Ion angle grinder Features and Benefits Brushless Motor Voltage: 20V Max input power: 1 000W No-load speed: 3 000/6 000/9 000 rpm Di..
R 997.00
Ex VAT:R 866.96
Lithium-ion cordless angle grinder Features and Benefits Brushless Motor Voltage: 20V No-load speed: 3 000/9 000 rpm Disc diameter: 115 mm Spind..
R 668.00
Ex VAT:R 580.87
20V PS+ C/L GRINDER 115MM B/L KIT....
20V Lithium-Ion angle grinder Features and Benefits Brushless motor Voltage: 20V No-load speed: 3 000/8 000/min Disc diameter: 115 mm Spindle th..
Auto Air Compressor Features and Benefits Voltage: 12 V Current: 10 A Max pressure: 140 PSI/10 Bar Max air flow: 35 L/min Integrated work light...