  • MPN: CSLI1652
  • Weight: 3.45kg
  • Dimensions: 29.90cm x 17.50cm x 27.30cm
  • SKU: CSLI1652
  • UPC: 6942141803314
20V Lithium-Ion Circular Saw
Features and Benefits
Brushless motor
Voltage: 20V
No-load speed: 5,200 rpm
Blade diameter: 165 mm (6 - 1/2")
Adjustable cutting depth
Adjustable bevel cutting
Battery and charger sold separately
Cutting capacity:
45° degree: 42 mm
90° degree: 55 mm
Includes:
- 1 piece 165 mm saw blade
Write a review
Bad Good
FLEX / Cordless Circular Saw 18V 165MM, Brushless, Tool Only in Carry Case / CS 62 18.0-EC....
R 5,865.00
Ex VAT:R 5,100.00
Lithium-ion cordless circular saw Features and Benefits Brushless motor Voltage: 20V No-load speed: 5 200 rpm Blade diameter: 165 mm (6 - 1/2'') ..
R 1,098.00
Ex VAT:R 954.78
FLEX / Cordless Circular Saw, Brushless, with Pendulum Hood 18.0V, in Carton / CS 62 18.0-EC C....