  • MPN: CHTLI20018
  • Weight: 3.20kg
  • Dimensions: 96.50cm x 20.50cm x 20.00cm
  • SKU: CHTLI20018
  • UPC: 6941640130211
20V Lithium-Ion Hedge Trimmer
Features and Benefits
Voltage: 20V
Maximum speed: 2 800 spm
Blade cutting length: 460 mm
Maximum cutting diameter: 18 mm